Наше місцезнаходження:

Всі новини буковини
БукІнфо - новини буковини

День вишиванки 2015


     21 травня  - Всеукраїнський День вишиванки. Сторожинецький коледж університету "Україна" також не залишився осторонь проблеми відродження та розвитку національних традицій. 

    Студенти та викладачі прийшли "на роботу як на свято" - всі у вишитих сорочках! Наскільки приємно бачити дружній колектив у прекрасному одязі, що опирається на тисячолітню мудрість і історію українського народу!

    Студенти готували конкурсні Світлиці-вишиванки. Кожна група готувала власну світлицю - кімнати прибирали у вишиті рушники та сорочки.  Всі групи підготували лекцію-екскурсію у історію виникнення вишивки та її регіональні особливості. Також були описані основні мотиви та узори традиційної української вишивки.  

З кожної групи студактив відібрав представника журі і вони чесно і неупереджено виставляли бали за світлиці конкурентів. В кінці огляду підбили підсумки та нагородили переможця і учасників. Щиро вітаємо колектив 2-го курсу групи СР-6 із перемогою в конкурсі-огляді!

  Далі була весела фотосесія - студенти фотографувалися та обмінювалися думками і досвідом стосовно вишиванок.Всі отримали величезне естетичне та духовне задоволення від проведених заходів.

 

 Більше фотографій у відповідному альбомі!

Короткий екскурс у вишивку:    

Вишивка – одна з давніх найбільш розповсюджених видів народного декоративно-прикладного мистецтва. Вона виникла дуже давно і передавалася від покоління до покоління.Нині вишивкою займаються по всій території України. Найбільше вишиваних виробів виготовляють в домашніх умовах.

    Основна функція вишивки – оздоблення одягу і тканин для обладнання житла. Упродовж віків у кожному регіоні України вироблялися своєрідні прийоми вишивки. Навіть у межах сусідніх сіл існують місцеві варіанти. Наші предки оздоблювали жіночі головні убори – перемітки, очіпки,хустки, чоловічі шапки; плечовий одяг – жіночі та чоловічі сорочки; верхній одяг – кожухи, безрукавки, свити. Найбільше уваги приділялося оздобленню чоловічих і жіночих сорочок. Основна частина декору припадала на рукав. Допоміжну роль відігравали узори на горловині, пазусі, манжетах.

    Матеріалом – основою для вишивання здавна служила домоткана вовняна, лляна та конопляна тканина. Згодом її замінили фабричного виробництва тканини – батист, китайка, кумач, плюш, шовк.

    На Гуцульщині вишивки вирізняються різноманітністю композиційного вирішення – геометричних та рослинних мотивів з багатством колориту. Кольорова гама базується на поєднанні яскравих контрастних барв – чорної, червоної, вишневої, оранжевої, жовтої, синьої,  зеленої та фіолетової кольорів. Техніки вишивки – «низка», «хрестик», «стебнівка», «кіска», «поверхниця», «обмітка».

    Основною відмінністю буковинського одягу є те, що вишивка зроблена дрібними кораликами, бісером, лелітками; білим і жовтим шовком, золотою і срібною нитками тощо. Але одяг гірських районів Буковини дуже схожий до одягу інших регіонів Карпат.

Перехід до вікна зв'язку із адміністрацією Сторожинецького коледжу унiверситету "Україна"
Вiдкритий мiжнародний унiверситет розвитку людини "Україна"